úvodní strana ordinační hodiny poskytované služby kde nás najdete smluvní partneři odkazy ostatní

U r o m e d i c

Urologická ambulance
Masarykovo náměstí 692
295 01  Mnichovo Hradiště


Poskytované služby:


Urologická ambulance Uromedic s.r.o. Vám nabízí kompletní urologickou ambulantní péči, diagnostiku a léčbu, včetně péče andrologické (-poruchy erekce), ambulantní operační výkony v rámci jednodenní chirurgie.
 
Naše ambulance je vybavena ultrazvukovým přístrojem s břišní sondou k vyšetření ledvin, močového měchýře a prostaty a rektální sondou k vyšetření prostaty včetně odběrů vzorků prostaty k histologickému vyšetření.
 
Dále je naše urologická ambulance vybavena moderním endoskopickým vybavením s televizním řetězcem, což případně umožňuje sledování výkonu samotným pacientem. Provádíme  endoskopické vyšetření  močových cest flexibilním endoskopem Olympus, který je maximálně šetrný  k močovým cestám pacienta. Provádíme i ambulantní endoskopické výkony.
 
K dispozici máme urodynamický přístroj k vyšetření funkčních poruch dolních močových cest, příčin úniku moče u žen i mužů, stanovení diagnózy a další léčby.
Provádíme vyšetření a a  následnou léčbu urologických onemocnění dětí, onemocnění zevního genitálu a varlat chlapců, včetně event. operačních zákroku.
 
Provádíme ambulantní urologické operační výkony v lokální anestezii.
 
Vzhledem k tomu, že lékaři zároveň pracují na klinických pracovištích, máme tedy plnou návaznost na klinická pracoviště, kde provádíme kompletní spektrum urologických operačních zákroku.  Jedná se především o  Urologické oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, popř. na Urologické oddělení nemocnice Na Homolce a  Centrum robotické chirurgie a urologie nemocnice Na Homolce Praha.
 
Provádíme preventivní urologická vyšetření z důvodu vysokého výskytu urologických onemocnění v naší populaci ( ČR je na 1.místě na světě ve výskytu zhoubných nádorů ledvin, nádory prostaty u mužů jsou na 2.místě ve výskytu zhoubných nádorů,…).  Tato onemocnění dlouhou dobu nemusí způsobovat pacientovy žádné problémky a jejich včasné odhalení umožní jejich úspěšnou léčbu. Proto je vhodný aktivní přístup pacienta a preventivní odborné vyšetření. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda má i preventivní program v odhalování zhoubných nádorů prostaty
.Nezhoubné zvětšení prostaty (BHP) i zhoubné onemocnění prostata (CaP)způsobují obdobné obtíže s močením (-slabší proud moči, nucení na močení, časté močení, noční močení, pocit nedomočení, dribling, atd). Neléčená BPH může vést ke komplikacím (vznik konkrementů, zánětů, krvácení, zástavě močení, atd), CaP může vést k rozšíření zhoubného nádoru do okolí a jiných orgánů (-uzliny, kosti, plíce,…), což je sice léčitelné, ale není již vyléčitelné jako včasný záchyt tohoto onemocnění a jeho včasná léčba (-radikální odstranění prostaty s nádorem, popř. radikální aktinoterapie).